» Translate this page to English via Google Translate
Çocuk Vizyon'da Ara
Vizyon Rehber

Doğuş Eğitim Kurumları

İlçe
2 şube (Listele)
E-posta
Bu firmaya mesaj göndermek için tıklayın
Kadıköy ilçesi Acıbadem semtinde "Anaokulundan Üniversiteye" tüm öğretim kademelerinde, kampüs oluşumu çerçevesinde çalışmalarını sürdüren Doğuş Eğitim Kurumları, ülkemizdeki okul öncesi okullaşma oranına katkı sağlamak amacıyla ikinci Anaokulunu 2004'te Çamlıca'da faaliyete geçirmiştir.

Doğuş Anaokulu
Doğuş Acıbadem Anaokulu ve Doğuş Çamlıca Anaokulu’nda, çocuklar eğitim yolculuğuna ilk adımlarını atıyor. Öğrenciler, özgüven ve sorumluluk sahibi, paylaşmayı bilen, kendini rahat ifade edebilen, sorun çözme becerisine sahip bireyler olmalarını sağlayacak bir eğitimden geçiyor. Daha anasınıfında yabancı dil ile tanışarak, “Ağırlıklı İngilizce Programı” alan çocuklar, dünya vatandaşı olma yolunda ilerliyor. Anaokulu çağına gelene kadarki süreçte de kapılarını miniklere açan Doğuş Anaokulları, 2 Yaş Oyun Grubu ile 24 – 36 ay arasındaki çocukların, ev ortamından okul ortamına aşamalı geçişlerini sağlıyor.

Doğuş İlköğretim Okulu
Tam öğrenme modelinin esas alındığı Doğuş İlköğretim Okulu'nda; çoklu zeka alanlarının gelişimi destekleniyor, aktif öğrenme ortamları oluşturuluyor ve öğrencilerin bireysel farklılıkları dikkate alınıyor. Doğuş İlköğretim Okulu’nda, 5. sınıfa kadar temel derslerin yanı sıra yoğun İngilizce eğitimi veriliyor. 6. sınıftan itibaren ise öğrenciler; Almanca, Çince, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca veya Japonca dillerinden birini seçmeli olarak öğreniyor ve bu sayede ortaöğretime iki yabancı dil bilen bireyler olarak geçiş yapıyor. SBS’ye yönelik özel çalışma programıyla, sınavda başarı için gerekli zemin hazırlanırken; rehberlik faaliyetleriyle de öğrencilerin stresin zararlı etkilerinden korunmaları sağlanıyor. Düzenlenen ders dışı faaliyetler arasında ise spor ve kültür yarışmaları, tiyatro ve müze gezileri, bilim şenlikleri, spor amaçlı kır gezileri, kayak kampları, yemek pişirme ve yurt dışı yaz okulu programları bulunuyor.

Doğuş Spor Okulları
6-14 yaş gruplarına yönelik Yüzme, Basketbol ve Tenis branş çalışmaları dönemler halinde düzenleniyor.
Doğuş Spor Okulları'nda; gençlerin ve çocukların bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla yüzme, tenis ve basketbol branşlarında sistemli ve düzenli çalışmalar yapılıyor.
Öğrencileri spor branşlarıyla tanıştırmak, onlara sporu ve sosyal etkinlikleri sevdirmek, paylaşmayı öğretmek, gelişim ve özelliklerini gözlemlemek ve sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olmak hedefleniyor.

Branşlar uzmanlaşmış antrenörlerden oluşan kış ve yaz spor okulları, öğrencilerin boş zamanlarını sistemli ve programlı bir şekilde değerlendirmesi ve eğlenirken sportif yeteneklerini geliştirip, kendine güvenen bireyler olarak yetişmesi amacıyla tam donanımlı spor tesislerinde gerçekleşiyor.

Spor okulu çalışmalarıyla, herhangi bir branşta eksik bilgi ve beceriye sahip olan öğrencilere, gerekli alt yapı ve branşa özgü temel teknik çalışmalar verilirken, daha üst seviyedeki öğrencilere ise teknik kapasitelerini yükseltecek ve kendisini geliştirebilecek uygulamalarla faaliyetler sürdürülüyor. Spor okulları birer aylık dönemler halinde düzenleniyor, her dönem sonunda gelişimler takip ediliyor.

Doğuş Yaz Okulları:
3–6 yaş grubu için yüzme, jimnastik, bahçe oyunları, kukla gösterileri, su ve kum oyunları, resim-seramik etkinlikleri, İngilizce oyunlar, müzik ve dramalar yer alıyor. 6-14 yaş grubu için yüzme, basketbol, tenis bulunuyor.

İlgili Kategoriler

Eğitim » Okul öncesi
Eğitim » İlköğretim
Kamp » Yaz Kampı
Kamp » Kış Kampı
Doğuş Acıbadem Anaokulu & İlköğretim Okulu
İlçe
Kadıköy
Adres
Zeamet Sokak - Acıbadem
Telefon
(216) 544 55 77
Doğuş Çamlıca Anaokulu
İlçe
Üsküdar
Adres
Altunizade, Kısıklı Cd. No:115 - Üsküdar
Telefon
(216) 422 79 90
Telefon
(216) 422 79 91

Aile Yorumları

Ortalama:
(1 kişi oy verdi)
16.06.2008 / Yazan: göktuğ mert
süper bir yer

Yakınlarda Neler Var?

Yeni mekanları, etkinlikleri, avantajları izleyin!

Üye misiniz? Giriş yapın.

Sanal Oyunlar ve Para Yönetimi

Disney Club Penguin, Toontown, WeeWorld, WebKinz vb. sitelere göz attığımızda oyunculara ödül olarak değişik hayali para çeşitleri ve ekonomik sistemler sunulduğunu görüyoruz. devam »

İpek Kuşçu

Missçilek ismiyle tanıdığımiz İpek Kuşçu, yaratıcı, dinamik, şaşırtıcı tarifleri ile çeşitli platformlarda yazılar yazıyor. Miniklere yönelik yemek atölye çalışmaları yapıyor. Profesyonel olarak yemek stilistliği ve yemek fotoğrafçılığı da yapıyor. İpek Kuşçu ile keyifli sohbetimiz... devam »

Bu bölümde çocuğa ve aileye dair konu başlıkları altında bilgilendirici ve yardımcı yazılar bulabilirsiniz.

| Aile | Beslenme | Kitap | ...

devam »

"Ailelerin Seçtikleri" arşivi için tıklayın