» Translate this page to English via Google Translate
Çocuk Vizyon'da Ara
Vizyon Rehber

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü (İsöm)

İlçe
Beyoğlu
Adres
Istanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü- Tophane
Telefon
(212) 449 96 12
İstanbul Büyükşehir Belediyesi görme, işitme, ortopedik, zihinsel ve diğer özürlerinden dolayı günlük hayatlarını sürdürmekte yardıma ihtiyaç duyan her yaştan özürlüye hizmet götürüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı özürlülerin yaşam kalitesini yükseltmek, özürlülerin topluma üretken birer birey olarak katılımını ve tüm haklarını kullanabilmesini sağlamaya yönelik projelerini Sağlık A.Ş. aracılığıyla yürütüyor.

İstanbul Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü tarafından sunulan özürlü hizmetlerinin işletmesi Sağlık A.Ş. tarafından yapılıyor. Alanlarında uzman; doktor, fizyoterapist, özel eğitimci, psikolog, sosyolog ve sosyal hizmet uzmanları ile İstanbul Özürlüler Müdürlüğü ve bağlı birimlerde hizmet veriyor.

İSÖM'de görme, işitme, ortopedik, zihinsel ve kronik hastalıkları olan özürlülere yönelik geniş bir hizmet olanağı sağlanıyor ve bu hastalara; muayene, özürlü hakları danışma, eğitim, fizik tedavi rehabilitasyon, hidroterapi, sporla rehabilitasyon, psiko-sosyal servis hizmetleri, istihdam, koordinasyon, kütüphane hizmetleri verilmekte sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında ilgili sivil toplum kuruluşlarının sosyal imkanlarına yönlendiriliyor. Ayrıca İstanbul'daki özürlülerle ilgili bilgi bankası oluşturuluyor.

* Özürlüler Yaz Kampı
İstanbul Özürlüler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Florya Özürlüler Yaz Kampında; özürlü ve özürlü ailelerine ücretsiz tatil ve rehabilitasyon imkanı sağlanıyor. Ayrıca sosyal etkinlikler, konferanslar, eğitim seminerleri, psikolojik danışma hizmetleri, gezi ve eğlence programları gibi hizmetler sunuluyor.

* Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezleri:

- Özel Sevgi Çiçekleri Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi - Maltepe
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık A.Ş. özürlülere yönelik sunulan hizmetler kapsamında ilçelere yönelik projeler ve modeller geliştiriyor. Bu projeler kapsamında sunulacak hizmetler için örnek teşkil edecek model bir merkez Maltepe ilçesinde Sağlık A.Ş. ve Maltepe Belediyesi işbirliği ile kurularak faaliyete geçirilmiştir. İstanbul Sağlık A.Ş. ilçelerde hayata geçirilecek olan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri sayesinde özürlülerin ihtiyaçlarını semtlerinde çözüme kavuşturmayı planlıyor.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimiz bünyesinde özürlü çocuklara yönelik; psiko-sosyal hizmetler, özel eğitim hizmetleri, fizik tedavi hizmetleri verilmekte ve uzmanlar tarafından özürlü ailelerine yönelik bilgilendirme seminerleri düzenleniyor.

İlgili Kategoriler

Sivil Toplum » Çocuk Sevgisi

Aile Yorumları

Ortalama:
(2 kişi oy verdi)
21.12.2008
istanbul büyükşehir belediyesine yaptığı bu karşılıksız hizmetten dolayı teşekkür ederiz.
31.05.2008 / Yazan: halit kara
teşekkürler

Yakınlarda Neler Var?

Yeni mekanları, etkinlikleri, avantajları izleyin!

Üye misiniz? Giriş yapın.

Sanal Oyunlar ve Para Yönetimi

Disney Club Penguin, Toontown, WeeWorld, WebKinz vb. sitelere göz attığımızda oyunculara ödül olarak değişik hayali para çeşitleri ve ekonomik sistemler sunulduğunu görüyoruz. devam »

İpek Kuşçu

Missçilek ismiyle tanıdığımiz İpek Kuşçu, yaratıcı, dinamik, şaşırtıcı tarifleri ile çeşitli platformlarda yazılar yazıyor. Miniklere yönelik yemek atölye çalışmaları yapıyor. Profesyonel olarak yemek stilistliği ve yemek fotoğrafçılığı da yapıyor. İpek Kuşçu ile keyifli sohbetimiz... devam »

Bu bölümde çocuğa ve aileye dair konu başlıkları altında bilgilendirici ve yardımcı yazılar bulabilirsiniz.

| Aile | Beslenme | Kitap | ...

devam »

"Ailelerin Seçtikleri" arşivi için tıklayın